ZOBRAZIT FOTOGRAFII

Pečujme o naše okolí společně

Konání akce: od 02.04. 2019

Ašské lesy, s.r.o. připravují v rámci Dne Země, který připadá na pondělí 22. dubna, sérii jarních úklidů v přírodě. Tradičně pořádá semináře s úklidem pro ašské školy. Tentokrát ale zve i veřejnost k úklidu okolí Geipelova parku. Nad touto akcí převzal záštitu starosta Aše Dalibor Blažek.


26. dubna 2019 proběhne úklid s přednáškou o správném pohybu v přírodě pro místní školy. Jedná se o lokalitu vrch Háj, dále park v Komenského ulici a okolí krásenské vodárny. Jedná se již o tradiční akci, kterou pro děti připravuje lesní správce Michal Kopásek. „Děti tento den seznámíme s péčí o les, představíme jim pěstební a těžební práce, výchovu lesa a podobně. Dále si děti vyzkoušejí výsadbu stromků, bude pro ně připravena poznávací hra na téma dřeviny, nebo zvěř,“ popsal program Michal Kopásek s tím, že mezi školami bude i základní škola praktická.

O úklid v přírodě je ze strany škol velký zájem a tak vedení společnosti uspořádá podobnou akci i pro širokou veřejnost. „Rozhodli jsme se, že společně uklidíme prostředí Geipelova pomníku, včetně přilehlého parku. Je to památné místo a zaslouží si péči nejen údržby, ale i Ašáků,“ uvedl Jiří Červenka, jednatel Ašských lesů. Společnost pro dobrovolníky připraví odpadové pytle i rukavice. Každý si ale může přinést samozřejmě i vlastní pomůcky. „Chtěl bych, abychom se o naše okolí starali společně. Budeme tak solidární k našemu okolnímu prostředí a zároveň inspirací pro ostatní. Děkuji předem každému, kdo se k nám přidá,“ dodal autor myšlenky.

Záštitu nad úklidovou akcí v okolí Geipelova pomníku převzal starosta Dalibor Blažek. „Odkaz Gustava Geipela, který toho pro město tolik udělal, bychom si měli stále připomínat. I proto jsme nedávno investovali nemalé prostředky do obnovy tohoto památníku. Přesto se stále stává terčem vandalů. Jsem rád za tuto akci a věřím, že osvěta o významu této historické osobnosti přispěje k větší úctě této památky,“ uvedl starosta Aše. Úklid u Geipelova pomníku proběhne v sobotu 20. dubna 2019, sraz je na místě v 9 hodin.

 

 

 

 

 

 

Pavla Sofilkaničová


Akce je zařazená v kategoriích: